x
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Çocuk Başörtüsü

Başörtüsü dinen örtünme amaçlı kullanılan bir giyim ürünüdür. Başörtüsü türbanlı giyim sektöründe geniş bir yer kaplamaktadır. Başörtüsü bazı kültürlerde erkeklerin örtünmesi amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Ancak günümüzde çoğunlukla kadınların kullandığı bir giyim ürünü olmaktadır. Çocuk başörtüsü çoğunlukla çocukların dini konulardaki eğitimi ve öğretimi için kullanılmaktadır. Günlük yaşantıda da çocuk başörtüsü kullanımına rastlamak mümkündür. Günlük kullanımlar veya özel günler için kullanmak isteyeceğiniz çocuk başörtüsü modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Çocukların kullanımı için tasarlanan başörtüleri kolaylıkla giyilebilir, yaş grubuna uygun, renk seçeneği geniş, kırışmaz ve buruşmaz olma gibi özellikleri taşımalıdır. Bu özelliklerin tümü çocukların kullanımını kolaylaştırmak için yapılan düzenlemelerdir. Çocuk başörtüleri de yetişkin başörtüleri gibi pek çok kumaştan üretilmektedir. Kumaş türlerine pamuklu, twill, ipek, twill ipek, saten, sura ipek, jakarlı, saten, rayon olarak sayılabilir. Çocuk eşarpları altı ve on dört yaş arası için tercih edilmektedir. Tercih edilen yaş grubuna göre başörtüsünün boyutu da değişmektedir.

Çocuk Başörtüleri Nasıl Olmalıdır?

Çocukların yardım almadan kendilerinin de bağlayabileceği formda kolaylıkla giyilebilir olmalıdır. Kolaylıkla giyilebildiği gibi aynı zamanda da kolay çıkarılabilir olması da gereklidir. Tasarımlarında kullanılan çocuk başörtüsü renkleri ve desenleri çocukların yaşlarına uygun olarak seçilmelidir. Çocuk başörtüleri için kolay bir şekilde kırışmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Başörtüsü form itibariyle çocukların hareketlerini kısıtlamamalıdır.

Çocuk Eşarp Türleri

Pamuklu eşarp, sıklıkla tercih edilen bir eşarp türüdür. Kullanımı rahattır. Jakarlı eşarp, kullanımı oldukça kolay, dokuma esnasında desen verilen kayma yapmayan eşarplardır. Twill ipek eşarpların, saf ipekten meydana gelmektedir. Saten kumaşa göre daha kalın yapıdadır. Bu sayede kullanımı kolaylaşmaktadır. Sura ipek eşarp, twill kumaşlar gibi yapısında yüzde yüz saf ipek vardır. Yapısı oldukça yumuşak ve twill ipek eşarplara göre kaygandır. Renk yelpazesi oldukça geniştir. Kumaşı parlak bir görünüme sahiptir. Saten eşarp, kaygan ve parlak bir kumaştan yapıldığı için bone ile kullanılmalıdır.

Çocuk Şal Modelleri

Eşarplar kadar şallarında kullanımı yaygındır. Şal yapımında kullanılan kumaşlara saten, krep, paşmida, pamuk, şifon, ipek ve keten örnek olarak verilebilir. Çocuk şalları püsküllü, simli, tüylü seçenekleri vardır. Kullanılacağı yere göre dilediğiniz türde çocuk şal modelleri bulmak mümkündür.

Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
Çocuk Pratik Şal Siyah
349,90 TL
249,90 TL
Çocuk Pratik Şal Sarı
349,90 TL
249,90 TL
Çocuk Pratik Şal Yeşil
349,90 TL
249,90 TL
Çocuk Pratik Şal Lacivert
349,90 TL
249,90 TL
Çocuk Pratik Şal Pudra
349,90 TL
249,90 TL
Çocuk Pratik Şal Gri
349,90 TL
249,90 TL
Toplam 68 ürün bulunmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.